Tunus İşi Bebek Yeleği Nasıl Yapılır? örgü modelleri yapılışı türkçe, çocuk yelekleri modelleri

Bugün Pratik Yazar takipçilerimizle birlikte Tunus İşi ile Bebek Yeleği yapacağız. 1 yaşa kadar giyilebilir bir yelek olacak. Malzemelerimiz ise 2 adet Himalaya Everyday Bebe Lux marka ip veya 2 adet Kartopu Bebek Yünü ipliği, 3,5 numara tunus tığ şiş veya gagalı şiş ve örgümüzü tamamladıktan sonra kenar oyası için 2 numara tığ.

Bizim kullandığımız örgü ipliğine alternatif olarak Kartopu markasının Bebek Yünü ipliğini kullanabilirsiniz.

Örgümüze 74 ilmek çekerek başlıyoruz. 74 tane zincir çekiyoruz. 74 ilmek çektikten sonra örgümüzün düzgün durması için iki ilmek birden batarak ilmek çıkartıyoruz. İlmeklerin altına doğru batarak 74 tane ilmek çıkartıyoruz. Dikkat etmeniz gereken şey; her zincirin ortasına batacaksınız. Videomuzda detaylı bir şekilde görebilirsiniz. 74 ilmek çıkarttıktan sonra baştan başlayarak tunus işi olarak geri doğru geliyoruz. Başa kadar geldikten sonra kol ayrımlarını yapmaya başlayacağız. Bu aşamada baştaki 6 ilmek lastik örgü olacak şekilde örüyoruz. İlk ilmek düz olarak kalacak. 2. ilmek düz olarak örülecek. 3. ilmek ters olarak örülecek. 4. ilmek düz olarak örülecek. 5. ilmek ters olarak örülecek ve 6. ilmek düz olarak örülecek. Bu kısım çocuk yeleği örgü modelleri için lastik kısmı olacak, yani kısmı olacak. İliklerin olduğu yer. Bu 6 ilmek 14 ilmek olarak geri kalanlar düz örgü olacak şekilde tamamlanacak. Anlatımımızın devamı için videomuzu izleyebilirsiniz.

Yorumlarınızı aşağıdaki formu doldurarak bırakabilirsiniz. Videomuzu beğenmeyi ve paylaşmayı, kanalımıza abone olmayı unutmayın. İzlediğiniz için teşekkür ederiz.

Akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız telefon veya tabletinizdeki Google Play Store’da Pratik Yazar kelimesini aratıp ücretsiz uygulamamızı yükleyebilirsiniz. Böylelikle güncel videolarımıza da takip edebilirsiniz. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.izlesene.partner.pratikyazarofficial&hl=tr
—————————————————
Farklı örgü modelleri için www.nazarca.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
—————————————————

YouTube Kanalımıza Abone Olmak İçin Tıklayınız: https://goo.gl/JREWzZ
Android Uygulamamız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.izlesene.partner.pratikyazarofficial&pageId=104948882519580633375
Facebook: https://www.facebook.com/pratikyazar
Instagram: https://www.instagram.com/pratikyazar
Twitter: https://twitter.com/pratikyazar
Google+: http://google.com/+Pratikyazar

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir