Örgüden Saç Bandı (Bandanası) Nasıl Yapılır? (Baştan Sona Anlatımlı)

Merhaba. Bu videomuzda örgüden saç bandı veya saç bandanası yaptık. Örmesi gayet kolay. Kısa sürede yapabileceksiniz.

Malzemelerimiz 7 numara şiş ve Alize Superlana Maxi marka ip.
İşte videomuz;

Örgümüze 16 ilmek atarak başlıyoruz. 16 ilmek attıktan sonra ipliğimizi bağlıyoruz. Önlerde düz örgü, arkalarda ters örgü olarak örmeye başlıyoruz. Biz videomuz da ters örgü ile başladık. Başlarken başlardaki ilmekleri örmeden alıyoruz. Sonra sıra sonuna kadar ters örgü ile öreceğiz. Bu saç bandını isterseniz aynı ölçülerde 2 ters 2 düz örgü olarak da yapabilirsiniz.

İlk ters örgümüzü ördükten sonra ön tarafa geliyoruz ve sıra sonuna kadar baştaki ilmeği örmeden alarak düz örgü örüyoruz. Bu şekilde yaklaşık 24 cm. öreceğiz. 24 cm. ördükten sonra burgu tekniği yapacağız.

Önlerde düz, arkalarda ters örgü ile yaklaşık 24 cm. ördükten sonra burma işlemi yapıyoruz. Bunun için ilk baştaki 8 ilmeği yardımcı şişimize alıyoruz. Kalan 8 ilmeği de ön tarafta olduğumuz için düz örgü ile örüyoruz. Şimdi yardımcı şişe aktardığımız 8 ilmeği diğer boştaki şişe geçiyoruz. Bunları da yine düz örgü ile örüyoruz. Böylelikle burma işlemini tamamlamış oluyoruz.

Şimdi arkaya dönüp bütün ilmekleri ters örgü ile örüyoruz. Aynı şekilde önleri düz örgü, arkaları ters olarak yaklaşık 24 cm. daha örüyoruz. 24 cm. daha ördükten sonra ilmeklerimizi kapatıyoruz. Daha sonra birazcık dikme payı bırakarak ipliğimizi kesiyoruz ve bıraktığımız payı iğnemize geçirerek birleştirme işlemine başlıyoruz. İlk olarak yandaki boşluğu dikiyoruz. Birleştirme yapacağımız yerler v şeklinde olan ilmekler. Karşılıklı olarak dikerek birleştirme işlemini fazla sıkmadan, birazcıkta gevşek bırakarak tamamlıyoruz.

Örgü saç bandımızı (bandanamızı) bu şekilde tamamlamış oluyoruz. Mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle.

youtube_aboneolurmusun

Hızlı Abonelik İçin Tıklayınız: https://goo.gl/JREWzZ
Android Uygulamamız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.izlesene.partner.pratikyazarofficial
Facebook: https://www.facebook.com/pratikyazar
Twitter: https://twitter.com/pratikyazar
Google+: http://google.com/+Pratikyazar

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir