Örgü Ev Botu Nasıl Yapılır?

Örgü ev botunun nasıl yapılacağına dair ilişkin videomuzu aşağıda paylaştık. Botumuzun yapımında 5 numara tığ şiş kullanıyoruz. Ağamızın uzunluğu kadar ilmek çekiyoruz. Bu örneğimizde 32 ilmek ile başladık. 32 ilmeği 28 sıra halinde örüyoruz. 28 sıra bittikten sonra örgümüzü tersinden ikiye kıvırıyoruz. Daha sonra topuk kısmını yapıyoruz. Topuk kısmını tamamladıktan sonra topuğun uç kısmını geri kıvırıyoruz. Topuktan taki uç kısmı geri kıvırıp ördükten sonra burun kısmına geçiyoruz. Burun kısmını ortaya gelene kadar dikiyoruz. Daha sonra burunda oluşan açıklığı dikerek kapatıyoruz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra bot kısmına geçiyoruz. Bot kısmının uzunluğunu istediğiniz kadar ayarlayabilirsiniz. Son olarak örgü botumuzu bir düğmeyle süslüyoruz. Örgü ev botumuz hazır.

youtube_aboneolurmusun

English:
Our video on how to do that, we shared the boat house of knitting. We use crochet 5 numbers swell in the construction of our boat. We draw up a loop length of our network. In this example, we started with 32 stitches. We weave into 32 stitches 28 rows. 28 as we weave our curling After two reverse. Then we do the heel. After completing the heel of the back are curling the tip of the heel. After the end of taki Fold back the heel to the toe of such passing. We plant out until the nose. We close then stitching the opening of the nose. After completing all these operations we are going to boot section. You can adjust the length of the boots section as you want. We adorn a button on our end as knitting boat. Formal house boat is ready.
Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. Zeynep dedi ki:

    36 numara için kaç ilmek ile başlamak gerekir. Kaç sıra örülmelidir.

    • Pratik Yazar dedi ki:

      Örgü ipliğinizin etiketinde 10×10 yazan yerde 10 cm’ye ne kadar ilmek atmanız gerektiği yazar. O ölçüye göre kendi ayak ölçünüzü ölçerek yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir