Karpuz Dilimli Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar. Yeni videomuz ile tekrar sizlerleyiz. Bu videomuzda sizlere sosyal ağlarda sıkça paylaşılan, oldukça beğeni ve ilgi toplayan ancak internet ortamında baştan sona Türkçe anlatım olmadığı için sizlere paylaşma imkanı bulduğumuz Karpuz Dilimli Bebek Patiği Nasıl Yapılır başlıklı videomuzu hazırladık.

Arkadaşlar videolarımızı örgü örmeyi hiç bilmeyen olabilir düşüncesiyle biraz uzun hazırlıyoruz. Bu konuda da sizlerden oldukça fazla olumlu yorumlar alıyoruz. Hepinize teşekkür ederiz.

Anlatımımıza başlamadan önce sizlerden küçük bir isteğimiz var. https://facebook.com/pratikyazar facebook sayfamızı beğenmeniz.

Patiğimizin örülmesi için gerekli olan malzemelerimiz herhangi bir bebek patiği ipi ve 4 numara şiş. İpin markasını vermek isterdik ancak ipimizin markasını önceden atmış olduğumuzdan hatırlayamadık. Ancak dediğimiz gibi herhangi bir bebek patiği ipi işinizi görecektir.

Biz videoda patiği pembe ve beyaz olmak üzere iki renkten ördük. Arzu ederseniz tek renkte örebilirsiniz. Öncelikle pembe ipliğimiz ile 25 ilmek atıyoruz. Bu örgüyü haroşa tekniği ile yapacağız. 25 ilmek attıktan sonra son kısımda ipliğimizi bağlıyoruz. Bu örgümüzde 25 sıra yukarıya kadar düz örgü yapacağız. Aynı şekilde arka sırada da 25 ilmek düz örgü öreceğiz. Bu şekilde önlü arkalı haroşalar 25 sıra yukarıya kadar düz örgü örüyoruz.

Yaklaşık 25 sıra ördükten sonra baştaki 10 ilmeği kesiyoruz. Kalan 15 ilmeği de düz olarak öreceğiz. Daha sonra arkası ve önünü 3 sıra haroşa olarak düz örüyoruz.Daha sonra beyaz renkli ipliğimizi ekliyoruz. Dikkat etmeniz gereken şey beyaz renk ile ördüklerimizde ön tarafta düz, arka tarafta ters örgü yapmamız. Beyaz renkli iple de 3 sıra örüyoruz.

Tekrar pembe ipe geçiyoruz ve önlü arkalı düz örgü ile haroşa olarak 3 sıra örüyoruz. Yani bu şekilde 4 beyaz renkli iple, 4 pembe renkli iple 3’er sıra öreceğiz. Devamı aşağıda…Daha sonra iğne ile birleştirme işlemini yapıyoruz. Birleştirme işlemini örgümüzün ön yüzünde iken yapıyoruz. Birleştirme işlemini dikiş işi belli olmayan örgü tekniği ile yapıyoruz. Nasıl yapılacağını daha önceki videolarımızdan ve videodan görebilirsiniz.

Daha sonra ön yüzde iken öncesinde ördüğümüz pembe ve beyaz renkli kısmın uçlarına iğne ile batarak büzüyoruz. Büzme işleminden sonra karşı tarafına batarak birleştiriyoruz.

Ponponumuzu hazırlayıp videomuzdaki anlatım gibi diğer birleştirmeleri de yaptıktan sonra karpuz dilimli bebek patiğimiz hazır olmuş oluyor. İzlediğiniz ve okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yeni videolarımızdan haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ve dişli çark simgesine tıklayıp bu kanalla ilgili tüm bildirimleri bana gönder kutucuğunu işaretlemenizi rica ederiz.

youtube_aboneolurmusun

Sorularınızı sayfanın altında ki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Eklediğimiz videolarımızı ve içeriklerimizi sosyal paylaşım ağlarınızdan paylaşırsanız seviniriz. Yeni videolarımızdan haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı lütfen unutmayın. İzlediğiniz için teşekkür ederiz.

Hızlı Abonelik İçin Tıklayınız: https://goo.gl/JREWzZ
Android Uygulamamız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.izlesene.partner.pratikyazarofficial
Facebook: https://www.facebook.com/pratikyazar
Twitter: https://twitter.com/pratikyazar
Google+: http://google.com/+Pratikyazar

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir