Baştan Sona Kolay Patik Nasıl Yapılır?

youtube_aboneolurmusun

Alize Superlana Maxi ip ve 5 numara tığ ile örmesi çok ama çok kolay bir patik videosu hazırladık. Sadece 1 saat içinde ayaklarınızı sıcacık tutacaksınız.

Patiğimize öncelikle halka yaparak başlıyoruz. 1 zincir çekip, 8 tane dolayarak sık iğneyle dolduruyoruz. 8 tane sığ iğne yaptıktan sonra halkamızı sıkıştırıyoruz.

Daha sonra ilk başta bir ilmek attığımız yere batıp birleştiriyoruz. Birleştirme sonrasında yuvarlağımız oluşacaktır. Sonra 1 zincir çekiyoruz ve her ilmeğimize 2’şer kere batıyoruz. 8 ile başlamıştık, şimdi 16 ilmeğimiz olacak. 16 ilmeğimizi ördükten sonra baştaki tek zincir çektiğimiz yere batıyoruz ve 2. sıramızı da tamamlıyoruz.

Sonraki aşamada tekrar bir zincir çekiyoruz. Bu sefer ilmeklerimize tek, çift olarak batacağız. Yani her sıraya bir tek, iki çift, bir tek, iki çift olarak batacağız. Tek ile başlıyoruz, sonraki ilmeğe iki kere batıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar tek, çift olarak gideceğiz. Bu patiği örmek gerçekten çok kolay ve çabuk yapılan bir patik. 3. sıramızı da tamamladıktan sonra ilk ilmeğin üzerine batarak birleştirme yapacağız. Aradaki ilmeğe batmayacağız.
Sonraki sırada arttırma yada eksiltme yapmadan bu sırayı devam edip birer ilmek yaparak, her ilmeğe tek batarak sonraki sıramızı da tamamlıyoruz. Patiğimizin burun kısmı oluşmaya başlayacak. Sıra sonuna kadar geldikten sonra araya batmadan ilk yaptığımız ilmeğin üzerine batacağız. Yine bir zincir çekip aynı şekilde 1 sıra daha örüyoruz. 5. sıramız da bitmiş olacak. Bir zincir çekip aynı işlemi bu şekilde 3 sıra daha örüyoruz. İlk 3 sırada arttırmalı yapmıştık. Sonraki 5 sırada düz olarak örüyoruz. Toplamda şuana kadar 8 sıramız olmuş olacak.

8. sıramızı da bitirdikten sonra birleşim yerinin altta kalması için ipliğimizi keseceğiz. Burun kısmımız oluşmuş oldu. Şimdi taban kısmını yapacağız. Önden herhangi bir yerden başlıyoruz. 2 tane zincir çekiyoruz ve etrafını dolanmaya başlıyoruz. Sonda 6 ilmek kalacak. 6 ilmek kalana kadar örüyoruz. Altı taban kısmı, diğer tarafı da ön kısmı olacak. Şimdi 2 zincir çekip geri dönüyoruz. Sona geldiğimizde yapmış olduğumuz zincire batacağız. Tekrar 2 zincir çekip geriye dönüyoruz. Patiğimiz oluşmaya başlayacak. Ayağımızın uzunluğu kadar bu şekilde örmeye devam edeceğiz.

Sonraki aşamada ters çevirip her ilmeğin karşısına aynı ilmek gelecek şekilde arka kısmını birleştiriyoruz. İpliğimizi kesiyoruz. Patiğimizin genel kısmını tamamlamış olduk. İsterseniz ön kısmına süs olarak düğme dikebilirsiniz. Bu videoda ön kısmına bant yaptık. Bant için 12 zincir çekiyoruz. Sizde ayağınıza göre zincir çekebilirsiniz. Düğme içinde 2 tane zincir çekiyoruz. 3’lü trabzan yapıp sıra sonuna kadar gideceğiz. Bant kısmı oluşmaya başlayacak. Bant kısmını patik ile birleştirip, etrafını sık iğne yaparak dolaşıyoruz. İpliğimizi kesiyoruz. Düğmeyi dikerek patik tamamlanmış oluyor. Okuduğunuz ve izlediğiniz için teşekkür ederiz. Kanalımıza abone olmayı unutmayınız.

Hızlı Abonelik İçin Tıklayınız: https://goo.gl/JREWzZ
Android Uygulamamız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.izlesene.partner.pratikyazarofficial
Facebook: https://www.facebook.com/pratikyazar
Twitter: https://twitter.com/pratikyazar
Google+: http://google.com/+Pratikyazar

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. Esra dedi ki:

    Merhaba cok guzel oldu elinize saglik.31 numara içi n başlangıcı kac yapmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir