Amigurumi Ejderha Oyuncak Nasıl Yapılır?

Bugüne kadar örgüler ile patik, boyunluk, saç bandı, eldiven gibi işler yaptık. Bunları da sizlere baştan sona yapımına kadar videolar çekerek YouTube kanalımızda paylaştık. Paylaşımlarımız elbette devam edecek ancak bu yazımızda sizlere örgü ile oyuncak yapımından bahsedeceğiz. Özellikle çocuklarımızın çok beğeneceği ve sağlık açısından da hiçbir problem olmayan örgü oyuncak yapım aşamalarını aşağıda paylaştık. Çocuklarınıza alışveriş yaparak aldığınız oyuncakların hangi malzemelerden yapıldığını bilmemeniz, sağlık açısından kafanızda soru işareti uyandırması sizleri de örgü ile oyuncak yapımına teşvik edebilir.

Amigurumi oyuncaklar günümüzde çok beğenilen ve popüler olan örgü oyuncak türleridir. İleri de farklı amigurumi örgü oyuncak çalışmaları paylaşacağız. Bu oyuncaklar ile çocuklarınızı hem mutlu edebilirsiniz hem de sağlıklarını düşünmüş olursunuz. Aşağıda aşama aşama fotoğraflarıyla paylaştığımız ejderya örgü oyuncak yapımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

amigurumi-22

Ana fikir bu google görselinden ortaya çıktı. Oldukça tatlı ve sevimli görülen bu resimden ilham alarak aşağıda sırasıyla paylaştığımız ejderha örgü oyuncak yapım aşamalarını bulabilirsiniz. Oyuncağımızın kafası top şekilli veya kürsel olmadığı için tığ ile zincir dikiş yapılarak örüldü.

amigurumi-1

Baş kısmının genişletilmesi yapıldıktan sonra kesinlik azaltılarak örülmeye devam ediliyor. Daha sonra gözleri ve dişleri ekleniyor.

amigurumi-2

Daha sonra kanat kısmına geçildi. İki tane ikizkenar üçgen şeklinde bej keçe kumaş parçası kesildi ve kanat kısmını oluşturan iplikler tutkal tabancı ile yapıştırıldı.

amigurumi-3

Daha sonra bacakları ve vücudu yapıldı. Tıp ile iki tane daire yapıldı ve birleştirildi. Bacakları ve yukarı doğru vücut kısmı tamamlanana kadar tığ ile örüldü.

amigurumi-4

amigurumi-5

Daha sonraki aşamada koyu kahverengi keçe kumaştan boynuzları yapıldı.

amigurumi-6

Daha sonra tüm parçaların birleştirilmesi yapılarak pembe yanakları ilave edildi. İşte sonuç…

amigurumi-7

amigurumi-8amigurumi-9

amigurumi-10

amigurumi-13

amigurumi-14

amigurumi-15

amigurumi-16

amigurumi-17

amigurumi-20

Thanks Stephanie.

youtube_aboneolurmusun

Sorularınızı sayfanın altında ki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Eklediğimiz videolarımızı ve içeriklerimizi sosyal paylaşım ağlarınızdan paylaşırsanız seviniriz. Yeni videolarımızdan haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı lütfen unutmayın. İzlediğiniz için teşekkür ederiz.

Hızlı Abonelik İçin Tıklayınız: https://goo.gl/JREWzZ
Android Uygulamamız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.izlesene.partner.pratikyazarofficial
Facebook: https://www.facebook.com/pratikyazar
Twitter: https://twitter.com/pratikyazar
Google+: http://google.com/+Pratikyazar

Kaynak: http://www.allaboutami.com/post/16430216050/dragon

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir