Akdeniz Tarzı Beslenmenin Yararları

Yunanistan’da yapılan bir araştırmaya göre daha az kırmızı et, daha fazla balık ve zeytinyağı tüketilen Akdeniz tarzına yakın bir beslenme alışkanlığının, kadınların iskelet sistemi üzerinde belirgin bir olumlu etkisi olduğu öne sürülüyor.

Kemik sağlığıyla ilişkili olarak akla ilk gelen besin maddeleri kalsiyum ve fosfor. Çünkü bunlar, kemiğin mineral içeriğinin yaklaşık %80-90’ını oluşturuyor. Bunların yanında protein, diğer mineraller ve vitaminler de kemikleri korumak için gerekli.

Geleneksel yöntemler bu konuyla ilgili olarak, yalnızca belirli bir besin maddesi (örneğin kalsiyum) ile kemik sağlığı arasındaki ilişkiye odaklanıyordu. Ancak bu çalışmada uzmanlar, Yunanistan’daki 220 yetişkin kadın üzerinde, farklı besinlerden oluşan öğünlerin kemik yoğunluğuna etkisini araştırdı.

Sonuç olarak Akdeniz tarzı beslenmede yer alan yemekleri içeren bir beslenme şeklinin, kemik yoğunluğu üzerinde olumlu etkileri olduğu ortaya çıktı.

youtube_aboneolurmusun

Sorularınız olursa videonun altında ki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Eklediğimiz videolarımızı sosyal paylaşım ağlarınızdan paylaşırsanız seviniriz. Yeni videolarımızdan haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı lütfen unutmayın. İzlediğiniz için teşekkür ederiz.

Hızlı Abonelik İçin Tıklayınız: https://goo.gl/JREWzZ
Android Uygulamamız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.izlesene.partner.pratikyazarofficial
Facebook: https://www.facebook.com/pratikyazar
Twitter: https://twitter.com/pratikyazar
Google+: http://google.com/+Pratikyazar

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir